Naturalny, ręcznie formowany klinkier wyróżnia przede wszystkim wyjątkowa trwałość, a cegły klinkierowe są najlepszym wyborem przy stawianiu elewacji budynków.

Zachowują przez lata swój pierwotny kolor, nie straszny im ogień czy zmienne warunki pogodowe, jak np. mróz. Śmiało polecamy klinkier do miejsc narażonych na mechaniczne uszkodzenia. Polecamy go też osobom, które nie mają dodatkowego czasu by często odświeżać elewację swojej posiadłości. Klinkier jest tu doskonałym rozwiązaniem, bo wykonana z niego elewacja będzie cieszyć oko na długie dekady. Do jej odświeżenia wystarczy raz na parę lat użycie myjki ciśnieniowej.
Płytki klinkierowe ręcznie formowane są produkowane poprzez ścięcie lic cegły. Z cegły wycina się też ręcznie płytki narożne. Te produkty zachowują wszystkie parametry cegieł i są najlepszym wyborem, gdy chcemy osiągnąć w pomieszczeniu lub na elewacji budynku ozdobny efekt cegły. Ich ogromną zaletą jest fakt, że płytek klinkierowych możemy użyć we właściwie każdym pomieszczeniu. Płytkami nadamy wystrojowi sypialni przytulności, idealnie wykończymy salon. Dobrym pomysłem będzie położenie ich w łazience i kuchni. Klinkier, jako produkt całkowicie naturalny, będzie tworzył w pomieszczeniu korzystny mikroklimat. To też niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdy potrzebujemy odświeżyć elewację naszej posiadłości i podwyższyć tym samym jej wartość.

Klinkier pozwala nam także na szerokie zastosowanie go w aranżacji otoczenia domów i ogrodów. Taras wyłożony klinkierem to pewność trwałości i odporności posadzki oraz łatwość jej pielęgnacji. Cegły i płytki z klinkieru doskonale wykorzystamy do budowy i dekoracji ogrodowych ławek, schodów, donic. W obecnej chwili możemy wybierać w mnogości odcieni, od jasnych kremów, przez szarości, brązy, czerwienie, po samą czerń. Dodatkowo klinkier oferuje nam tę zaletę, że z każdą realizacją uzyskujemy niepowtarzalny, unikatowy efekt końcowy.